Wyprawka Przedszkolaka na rok szkolny 2019/20

dodano: 2019-08-18

Drodzy Rodzice i Opiekunowie, kończy się czas wakacji i trzeba pomyśleć o nadchodzącym roku szkolnym i wyprawce dla Waszych Pociech.

Pragniemy przypomnieć w co Podopieczny Niepublicznego Przedszkola Alutka powinien zostać zaopatrzony.

W nadchodzącym nowym roku szkolnym 2019/20 każde dziecko powinno posiadać:

• pantofle + podpisany worek!
  • ubranka do przebrania + podpisany worek!
  • pościel + podpisana torba, piżamka lub dresik (dla tych dzieci, które leżakują)
  • pieluszki (dla tych maluszków, które jeszcze nie korzystają z toalety)
  • szczoteczka do mycia ząbków, pasta i kubeczek (podpisane

Pantofle
Powinny być wygodne, mieć antypoślizgową podeszwę, łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu dla dziecka, czyli najlepiej, aby były zapinane na zatrzaski lub rzepy.

Ubranka do przebrania
Z dziećmi czasem różnie bywa, doskonale wiemy, ile razy w ciągu dnia musimy je przebierać. Dlatego, do przedszkola, również trzeba zabezpieczyć maluszka w zapasowy komplet ubranek. Z czego powinien się składać? Majteczki (najlepiej dwoje), jedna para skarpetek lub rajstopki, spodnie lub getry, jeden podkoszulek na ramiączkach, jedna bluzeczka z krótkim rękawkiem i jedna bluzeczka z długim rękawem.

Leżakowanie
Na czas leżakowania najlepszy jest dresik i pościel dla maluszka: kocyk, lekka kołderka, poduszka, wszystko włożone do torby i podpisane. Pościel do prania oddawana jest rodzicom, raz w miesiącu, w ostatni piątek miesiąca.

Spacery i zabawy w ogródku przedszkolnym
Dzieci mają codziennie czas przeznaczony na zajęcia na świeżym powietrzu, konieczne jest zapewnienie właściwego stroju do wyjść na zewnątrz. I tak na chłody: kurteczka w zależności od panującej pory roku, ciepłe spodnie na zimowe spacery, kalosze na deszczowe dni. Natomiast podczas ciepłych miesięcy koniecznie dziecko musi mieć nakrycie głowy, chusteczkę, czapeczkę lub kapelusik.