Wizja przedszkola

Wizja Niepublicznego Przedszkola Alutka w Jaworzu oparta jest na założeniach pedagogiki Celestyna Freineta, gdzie najważniejszy jest rozwój osobowości każdego dziecka!

Homo creator - człowiek twórca to potencjalnie każde dziecko!

Pragniemy stworzyć przedszkole, oparte na prawach dziecka, szacunku dla jego osoby, potrzeb i dążeń! Przedszkole-gdzie dzieci doświadczą akceptacji i będą traktowane z miłością! Pragniemy stworzyć przedszkole bezpieczne, w którym nauczyciel będzie zainteresowany każdym dzieckiem...w indywidualny sposób będzie inspirował i stymulował jego potencjał twórczy!

"Pozwólcie dziecku doświadczać po omacku wydłużać swe korzenie, drążyć, dowiadywać się, porównywać, szukać w książkach i materiałach źródłowych, zanurzać swą ciekawość w kapryśnych głębinach wiedzy. Pozwólcie mu wyruszyć w podróże odkryć – czasem trudne, ale pozwalające znaleźć taki program, jaki będzie dla niego pewny"

Celestyn Freinet