Zajęcia dodatkowe

Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu przygotowało dla naszych Maluszków szereg ciekawych zajęć dodatkowych.

Zajęcia dodatkowe to szereg ciekawych i rozwijających zajęć, które pozwolą urozmaicić ofertę edukacyjną naszych podopiecznych. Niepubliczne Przedszkole Alutka organizuje następujące zajęcia dodatkowe:

Dogoterapia - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363

Dogoterapia

Edukacja z udziałem psa, jest działaniem ukierunkowanym na polepszenie funkcji poznawczych podopiecznego. Skupia się na wspomaganiu dzieci z trudnościami w nauce przekazaniu umiejętności prawidłowej opieki na psem oraz reakcji na agresywne zachowania zwierząt, przeciwdziałaniu przemocy wobec zwierząt, przełamywaniu lęku dzieci przed zwierzętami etc.

Nasze Alutkowe maluchy odwiedza pani Jola, która posiada odpowiednie kwalifikacje a jej podopieczni – psy : Abi i Nela mają zdane egzaminy w zakresie dogoterapii;) Każda wizyta budzi wśród maluchów wielkie poruszenie a pieski p. Joli mają Alutkową cierpliwość dla naszych przedszkolaków;)

Artterapia

Leczenie sztuką, czyli artteterapia wykorzystywana jest zarówno w procesach leczenia psychologicznego jak i w czasie rozwoju własnej osobowości. Tego typu forma terapii pomaga zdrowym dzieciom, a także dzieciom upośledzonym w rozwoju swojej osobowości.

W Alutkowie zajęcia prowadzone są przez Panią z wykształceniem plastycznym. Dzieci poznają różne techniki tworzenia prac używając do tego różnego rodzaju materiałów : modelina, plastelina, kolorowy papier, masa solna itp.

Artterapia - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363
Muzykoterapia - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363

Muzykoterapia

Muzykoterapia wykorzystywana w terapii dzieci łączy w sobie dwa podstawowe działania: lecznicze i wychowawcze. Muzykoterapia dzieci ma najczęściej formę aktywną, co pozwala na ujawnienie się ekspresji poprzez ruch, gest czy śpiew.

Alutkowe gryzmołki

Zajęcia plastyczne są w naszym Alutkowie są szczególnie lubiane przez nasze Alutkowe maluchy. Dla nich to okazja tworzenia własnych prac plastycznych z zastosowaniem różnych technik. To zabawa kolorami, możliwość wyrażenia swoich odczuć i emocji dziecięcych za pomocą kredek, farb, flamastrów itp.

Zajęcia prowadzone są pod fachowym „Alutkowym okiem” Pani Przedszkolanki, która posiada również wykształcenie plastyczne.

Alutkowe gryzmołki - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363
Alutkowe kuchcikowo - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363

Alutkowe kuchcikowo

Dzieci w naszym przedszkolu zapewnione mają zajęcia kulinarne. Pod opieką naszych Alutkowych Przedszkolanek przygotowują pyszne smakowitości. Przygotowanie kanapek, sałatki, czy też ciasto piernikowe nie stanowią dla maluchów żadnego problemu. Z chęcią angażują się w kulinarne rewolucje ALUTKI;)

Doświadczalska Alutka

Nasze przedszkole pomaga maluchom poznać lepiej to co skrywa otaczający nas świat, który kryje wiele tajemnic.

Przedszkolaki z natury są bardzo ciekawe świata. Warto więc wykorzystać ich chęć do nauki i zaproponować im przeprowadzenie naukowych eksperymentów.

Można je przeprowadzić przy użyciu najprostszych środków, a ich wynik często jest zaskakujący.

Artterapia - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363
Muzykoterapia - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363

Rytmika

W muzyce i tańcu określa całokształt zjawisk dotyczących przebiegu rytmicznego w utworze. Alutkowe przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach ruchowych i chętnie odwzorowują pokazany gest, ruch ,czy same komponują w takt muzyki swoje odczucia związane z prezentowanym utworem muzycznym.

Język angielski

W naszym przedszkolu maluchy mają możliwość w prosty i ciekawy sposób rozpocząć naukę języka angielskiego. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo łatwo i chętnie uczą się nowych słów, co pozwala im na poznanie innego języka niż ojczysty.

Język angielski - Niepubliczne Przedszkole Alutka w Jaworzu, ul. Cieszyńska 363

WSZYSTKIE MATERIAŁY DO ZAJĘĆ DODATKOWYCH ZAPEWNIA ALUTKOWE PRZEDSZKOLE.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem zajęć i skorzystania z naszej oferty.